Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Validační místo mojeiD

Knihovna Petra Bezruče v Opavě je oficiálním validačním místem služby mojeiD. Konkrétně se nachází v prostorách Multimediální studovny a veřejného přístupu k Internetu v 1. patře budovy.

Co je mojeiD?

MojeID je bezplatná služba pro všechny uživatele internetu, kteří se díky ní mohou přihlašovat k velkému počtu webů, aniž by se museli neustále znovu a znovu registrovat.

Bude vám stačit jedno uživatelské jméno a jedno heslo. Navíc si snadno budete moci své osobní údaje udržovat aktuální a nastavíte si, jaké konkrétní údaje poskytnete serverům při každém přihlášení. Svoje osobní údaje tak budete mít pevně pod kontrolou.

Příklad: Používáte jeden účet k emailové službě, další přihlášení si musíte pamatovat do několika e-shopů a k vašemu oblíbenému diskusnímu foru používáte opět další jméno a heslo. Po zavedení mojeID na stránkách všech těchto služeb se přihlásíte jediným jménem a heslem. Přihlásíte se jednoduše pomocí mojeID.

Výhody mojeiD

  1. Jedno heslo pro mnoho webů
  2. Osobní údaje zcela pod Vaší kontrolou
  3. Přihlašování je bezpečné a máte možnost ho chránit digitálním certifikátem nebo jednorázovým heslem
  4. Je ZDARMA

Účel validace mojeiD?

Validace je nejvyšším stupněm ověření účtu mojeID. Úkolem validace je jednoznačné ověření totožnosti uživatele mojeID. Takto ověřený účet mojeID pak může fungovat jako takový občanský průkaz ve světě Internetu. Validovanými údaji jsou jméno a příjmení, adresa trvalého bydliště a datum narození.

K tomu, aby se mohl uživatel validovat, je nejdříve potřeba, aby si vygeneroval žádost o validaci. To lze provést v profilu mojeID kliknutím na tlačítko „Žádat o validaci“ v záložce Nastavení. S vytisknutou žádostí a průkazem totožnosti se poté dostavte na validační místo.

Validace účtu mojeID není povinná, může však být podmínkou pro vstup do služeb, které vyžadují jednoznačnou identifikaci uživatele.

Validovaní uživatelé mojeID si například mohou založit čtenářské konto ve vybraných knihovnách, na stránkách samosprávy hlasovat v místních referendech nebo získat vyšší hodnocení ve službách pracujících s ověřenou identitou (diskusní fóra, seznamky, referenční služby).

Provozní doba validačního místa

Standardní provozní doba
Pondělí9:00 – 18:00
Úterý9:00 – 18:00
StředaZAVŘENO
Čtvrtek9:00 – 18:00
Pátek9:00 – 17:00

 

Provozní doba během letních prázdnin (1.7. – 31.8.)
Pondělí9:00 – 18:00
ÚterýZAVŘENO
StředaZAVŘENO
Čtvrtek9:00 – 18:00
PátekZAVŘENO