Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

ALLEZ!!! – Výstava fotografií sportovního šermu Ivo Borny

8. 2. – 26. 2. 2016, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, během otevíracích hodin v hlavní budově knihovny. Sportovní šerm, ač se jedná o olympijský sport, není v České republice příliš  divácky oblíbený. Přesto tento sport patří k velice atraktivním a elegantním, o čemž vás může přesvědčit výstava fotografií Ivo Borny, trenéra šermířů Slezanu Opava. Fotografie přinášejí záběry šermířských špiček z mistrovských turnajů v zahraničí i momenty, které prožívají opavští šermíři na závodech.

Opavský oddíl prožívá nejlepší období ve své existenci, mezi republikové špičky patří Eva Havránková několikanásobná mistryně České republiky a vítězka Českého poháru nebo Robert Zwinger nebo Jan Hoschna, který patří mezi nejlepší šavlisty v republice. Mezi nejúspěšnější odchovance oddílu patří I Ondřej Lassák, který momentálně trénuje v šermu Ostrava.

Na povel Alllez (Vpřed) začínají šermíři svůj souboj. Symbolicky VPŘED také míří svěřenci trenérů Ivo Borny a Jiřího Hrušky. Přejeme jim mnoho vítězných turnajů a nových příznivců tohoto netradičního sportu.serm

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook