Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Elektronické knihy

Knihovna Petra Bezruče nabízí bezplatnou službu elektronických výpůjček

Knihovna Petra Bezruče v Opavě zavedla pro své čtenáře novou službu vypůjčení elektronických knih přes katalog Carmen, prostřednictvím služeb Palmknihy a Flexibooks.

Veškeré informace pro úspěšné realizování e-výpůjčky PalmKnihy naleznete zde, nebo v případě služby Flexibooks zde.

 


 

Rozcestník e-knih .. kde si půjčit, koupit .. třeba i zdarma

Pokud se o e-knihy zajímate a rádi by jste si nějakou vypůjčili … ať už zdarma, či za peníze … pro zábavu, či vzdělání, doporučujeme pročíst následující odkaz, který Vám může posloužit jako rozcestník. K nahlédnutí zde.

Moravskoslezská vědecká knihovna na svých stránkách nabízí další e-knihy k volnému stažení v dalších formátech vhodných pro čtečky jiných značek. Nabídku knih najdete na zde.

Pozor, některé e-knihy lze číst pouze prezenčně v Moravskoslezské vědecké knihovně, neboť tyto e-knihy jsou limitovány autorskými právy.
Ani svět e-knihy není bez komplikací!!!

Další odkaz, který slouží jako rozcestník, tentokrát elektronickcýh knih bez DRM ochrany, jež je možné stahovat zdarma, převážně v anglickém jazyce naleznete zde.

Do chytrého telefonu je v dnešní době možné nahrát doslova celou knihovnu. Stačí svůj mobilní přístroj vyzbrojit vhodnou aplikací pro čtení tzv.elektronických knih. Poradíme, jak na to a vy poraďte svým čtenářům 🙂

 


 

Historie a vývoj e-knih, všeobecné informace

Jestli že se chcete o e-knihách dozvědět více, můžete shlédnout následující přezentaci, která mapuje jejich vývoj zde.

 


 

Práci s elektronickou knihou si můžete vyzkoušet na internetovém oddělení v otevírací době knihovny.

E-books