Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Dětské oddělení

Oddělení pro děti a mládež Knihovny P. Bezruče, ve kterém pracují 2 knihovnice, navštěvuje 1 171 registrovaných čtenářů ve věku do 15-ti let. Čtenářům je k dispozici přibližně 33 000 dokumentů. Fond dětského oddělení nabízí pestrý výběr pohádek, leporel, dobrodružné i dívčí romány, knihy o přírodě, science – fiction. Krásná literatura je řazena podle abecedy a označena barevně na hřbetě knihy pro snadnější orientaci čtenářů. Máme také menší množství knih v angličtině a němčině s rozdílným stupněm obtížnosti jazyka. Naučná literatura je dělena podle oborů, viditelně označených na regále. Najdete zde množství krásných encyklopedií o zvířatech, technice, historii podle toho, o co máte zájem. Knihy jsou pravidelně nakupovány a knižní novinky vystavujeme na speciálním regále. K zapůjčení je také řada brožur, CD-ROMů a přes 47 titulů časopisů.

V dopoledních hodinách patří dětské oddělení třídám mateřských a základních škol. Pro děti a učitele nabízíme dopolední besedy a knihovnické lekce na nejrůznější témata. Seznamujeme je se světem knih a literatury, soutěžíme, luštíme křížovky, připravujeme programy pro handicapované děti, nenásilnou formou chceme ukázat krásu čteného slova a vzbudit zájem o četbu.

Oddělení pro děti a mládež je plně automatizováno. Čtenářům je k dispozici počítač s on-line katalogem a bezplatným přístupem na dětský internet.

Po 17. hodině je možné knihy vrátit na oddělení pro dospělé čtenáře.

V době, kdy je knihovna uzavřena, lze prodloužit výpůjčky od 7 do 15 hodin.

Prodloužení výpůjček:

Výpůjčky je možno prodlužovat na tel. 778 748 838, přes webové rozhraní čtenářského konta (potřebujete číslo průkazu a PIN) nebo emailem s uvedením jména, data narození a čísla čtenářského průkazu na adresu detske@okpb.cz.

Další služby:

Zajímavé odkazy pro děti

Středeční čtení dětem

Nabídka knihovnických besed pro školy

Roční poplatek pro čtenáře do 15 let100 Kč
Rezervace10 Kč za titul