Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Mediatéka

Mediatéka Knihovny Petra Bezruče v Opavě slouží k půjčování audiovizuálních dokumentů pro registrované uživatele a zvukových dokumentů pro nevidomé nebo jinak zrakově postižené občany. Mediatéka vznikla sloučením hudebního oddělení, videopůjčovny a zvukové knihovny. Půjčování zvukových dokumentů pro nevidomé nebo jinak zrakově postižené občany se řídí platným Výpůjčním řádem Zvukové knihovny Knihovny Petra Bezruče v Opavě.

Uživatelem mediatéky se může stát každý občan České republiky či cizí státní příslušník starší 15 let po předložení občanského průkazu či průkazu cizince bydlícího v ČR. Na běžné cestovní pasy, indexy a řidičské průkazy se audiovizuální dokumenty nepůjčují. Uživatel se musí prokázat platným občanským průkazem při každém půjčování audiovizuálních dokumentů. Nelze realizovat výpůjčku na základě potvrzení o ztrátě občanského průkazu.

Pro půjčování v mediatéce platí průkazka čtenáře Knihovny Petra Bezruče v Opavě (staršího 15 let) vystavená na jakémkoliv pracovišti KPBO. Uživatel mediatéky je povinen uhradit registrační poplatek ve výši 150,- Kč(jednostopadesátkorun), který platí 1 rok od data uhrazení. Tento registrační poplatek platí pro ostatní oddělení knihovny.

Nově přijatý uživatel si může zapůjčit při první návštěvě pouze 1ks zvukového dokumentu (CD). Ostatní uživatelé pravidelně navštěvující mediatéku si mohou při jedné návštěvě zapůjčit maximálně 5 titulů CD. U DVD a Blu-ray disků není žádné omezení počtu výpůjček.

V současnosti je návštěvníkům k dispozici 1500 kusů gramofonových desek, které se však od roku 1993 nenakupují. CD disků máme přes 3000 kusů a dále nabízíme více než 1600 filmových titulů na DVD a od konce roku 2013 nabízíme také filmy na Blu-ray discích i ve formátu 3D.

Zvukové dokumenty na CD a LP se půjčují zdarma na 2 týdny. Výpůjčky nelze prodloužit, v případě jeho nevrácení ve sjednané době, musí uživatel zaplatit sankční poplatky.

DVD a Blu-ray disky půjčujeme na jeden den. Půjčovné z úterý do čtvrtka a z pátku do pondělí je jako za jeden den. Půjčovné u DVD a Blu-ray disků je 15,- Kč/den.

Naše tituly si můžete vyhledávat také v on-line katalogu dle českých i originálních názvů, žánrů i tvůrců.

Otevírací doba:

Pondělí10:00 – 18:00
Úterý10:00 – 18:00
Středazavřeno
Čtvrtek10:00 – 18:00
Pátek10:00 – 17:00

 

Zápisné na 1 rok150 Kč
DVD a Blu-ray na jeden den15 Kč za titul
Půjčení CD a LP na 2 týdnyzdarma
Půjčení MG na 1 měsíczdarma
Rezervace10 Kč za titul
Nevyzvednutá rezervace DVD a Blu-raypůjčovné
Nevyzvednutá rezervace CD a LP10 Kč za titul

Všechny nosiče je nutné vracet nejpozději 1 hodinu před koncem půjčovní doby. Po této době budeme vybírat poplatek 5,-Kč za každý později vrácený nosič.

Prodloužení výpůjček:

Výpůjčky je možno prodlužovat na tel. 553 821 700 nebo emailem s uvedením jména, datumu narození a čísla čtenářského průkazu, u rezervací takénázev titulu, nosič a datum dne na který si přejete titul objednat, na e-mailovou adresu mediateka@okpb.cz .
Zvukové dokumenty (gramofonové desky a CD) nelze prodlužovat.

Dokumenty ke stažení:

Seznamy zvukových knih určených pouze pro nevidomé a zrakově postižené

Odkazy: