Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Olomoucká

Tato pobočka sídlí v přízemí sídlištního objektu, knihovna je tudíž bezbariérově přístupná.

Jedná se o nejstarší opavskou pobočku – byla zprovozněna na počátku sedmdesátých let a od té doby je stále ve stejných prostorách, a to i přes neustálý nárůst počtu čtenářů, výpůjček i počtu knih. Vzhledem k nedostatku místa je tedy zhruba 50 procent fondu uloženo ve skladu, který máme v hlavní budově na Nádražním okruhu. Není to ideální řešení – shromažďujeme požadavky čtenářů a jednou za 14 dnů knihy vozíme.

V současné době na pobočce pracuje jedna knihovnice. Ke konci roku 2016 bylo čtenářům k dispozici 26 362 dětských i dospělých knih a 40 titulů časopisů.

Máme 1 131 registrovaných čtenářů, kteří si v roce 2016 při 12 530 návštěvách zapůjčili 66 951 knih a časopisů. Čtenáři i uživatelé z řad široké veřejnosti mohou v knihovně využít přístup k Veřejnému internetu,poskytujeme služby kopírování dokumentů, popř. tisk z internetu či vlastní USB flash a nově také skenování.

I přes mnohá úskalí při provozu pobočky nabízíme kvalitní služby, které využívá velmi široké spektrum veřejnosti. Přijďte se podívat…! Těšíme se na Vaši návštěvu.

Základní informace o pobočce:

Kontaktní údaje na pobočku:Objekt restaurace SPLIT
mob.: 734 394 379
Oddělení vedená na pobočce:dospělé, dětské

Registrační poplatky:

Roční poplatek200 Kč
Roční poplatek pro čtenáře do 15 let100 Kč
Čtenáři nad 70 let100 Kč
Rezervace10 Kč za titul

Prodloužení výpůjček:

Prodlužování výpůjček je možné na telefonním čísle 734 394 379 nebo na na e-mailu olomoucka@okpb.cz s uvedením jména, data narození a čísla čtenářského průkazu.
Vypůjčené tituly lze také prodloužit přes webové rozhraní čtenářského konta. Pro přístup z úvodní stránky potřebujete znát své číslo čtenářského průkazu a PIN.

V době, kdy je knihovna uzavřena, lze prodloužit výpůjčky od 7 do 15 hodin.

Další odkazy: