Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

„Lovci Perel“ – ukončení druhého ročníku

Po celý rok 2015 probíhal v Knihovně Petra Bezruče v Opavě druhý ročník celorepublikového projektu s názvem: „Lovci Perel“. Jedná se o čtenářskou hru pro všechny děti, které rády čtou. Čtení knih se stává zábavou a dobrodružstvím. Čtenáři si vyberou a přečtou speciálně označenou knihu perlorodkou, ke které zároveň obdrží  list s otázkami.Ty musí správně zodpovědět a za každou takovouto knihu získají perličku ke svému jménu na nástěnce.

Konečný počet lovců nás velmi mile překvapil. Na oddělení pro děti a mládež to bylo 66 a na pobočce v Kateřinkách 45.

Všichni se snažili a byli hodně šikovní. Naším nejúspěšnějším čtenářem – lovcem se stala Jindřiška Závorková, která získala 119 perliček. V porovnání s ostatními dětmi z jiných knihoven v ČR jí patří 8. místo.

Ve středu 20.1. 2016 se konalo oficiální ukončení hry ročníku 2015 a  zároveň zahájení ročníku nového. Do Knihovny Petra Bezruče přijeli zástupci z uměleckého sdružení Studia Bez Kliky. Pan Roman Prokeš se svou asistentkou Pavlínou naše lovce stoprocentně zaujal a výborně pobavil. Jeho povídání o knihtisku bylo skvělým zážitkem. Na památku si všichni domů odnesli stránku vytisknutou vlastními silami na historickém lisu.

Do dalšího ročníku přejeme všem lovcům hodně sil a úspěchů.

DSC_4059

DSC_4005DSC_4037DSC_4036

Akce probíhala za podpory Ministerstva kultury ČR

Logo MK

 

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook