Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Noc s Andersenem 2016

V pátek 1. dubna probíhala v knihovnách, ve školách i družinách celostátní kouzelná „Noc s Andersenem“. Také v Knihovně Petra Bezruče v Opavě spalo 33 dětí spolu s knihovnicemi a dobrovolníky. Náš večer se tento rok nesl v duchu pirátů, rytířů a loupežníků.

Vše začalo o půl páté večer příchodem nedočkavých a natěšených dětí s rodiči, kteří nám předali své malé ratolesti. Po přivítání a uložení spacáků na svá místa jsme se vypravili na dobrodružnou cestu autobusem směrem na zámek v Hradci nad Moravicí. Tady se nás ujal pan Petr Havrlant z edukačního centra. Oblečen v dobovém kostýmu děti i dospělé provedl sklepením tohoto zámku. Zajímavé vyprávění bylo propojeno občas strašidelnými a temnými kouty, kterými jsme museli projít. Poté jsme se přesunuli přímo do edukačního centra. Zde si naši spáči mohli postavit hrady z kostek a vyzkoušet dobové kostýmy. Pan Havrlant sklidil velký potlesk a my se mohli vydat směrem zpátky do knihovny. Po vydatné večeři na nás čekalo plnění úkolů na pěti stanovištích. Kvízy, stavění papírového hradu, bojové umění, chození přes bažinatou cestu spojené s chytáním rybiček nebo stavění hradu z pěnových kostek bylo zvládnuto na výbornou.

Večer ale zdaleka nebyl u konce. Museli jsme společně najít poklad ukrytý u pirátů. Vydali jsme se proto na malou procházku Opavou. Podle stop jsme nakonec našli pohádkovou královnu a krále, kteří poklad získali a rozzářeným dětem předali. Nastal čas jít pomalu na kutě. Do říše snů naše malé kamarády dovedly pohádky Hanse Christiana Andersena. Druhý den už nás čekala jen snídaně a velké loučení. Není ale napořád. V pátek 31.3. 2017 se znovu u této noci setkáme.

Děkujeme všem sponzorům, kteří přispěli drobnými upomínkovými předměty nebo občerstvením (Magistrát města Opavy, Model Obaly a.s., OPTYS spol s.r.o., Maso-uzeniny V+W, s.r.o. Krnov)

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook