Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Necháme to tak? – výstava ochrany kulturního dědictví

2. května – 31. srpna 2016, vestibul Knihovny Petra Bezruče (přízemí), výstava je přístupná v době provozu knihovny, VSTUP VOLNÝ.

Výstava týkající se ochrany kulturního dědictví nazvanou „Necháme to tak?“ bude od května až do konce srpna k vidění v prostorách Knihovny Petra Bezruče v Opavě.

Jedná se o putovní výstavu, kterou má v péči občanské sdružení Za Opavu již od roku 2010, a zapůjčuje ji a vystavuje především na území Moravskoslezského kraje. V České republice jsou ještě dvě stejné výstavy, které putují po ostatních místech naší země.Necháme to tak?

Výstava „Necháme to tak?“ se ptá po důvodu, proč je tak velké množství sakrálních památek v České republice v havarijním stavu a řeší též otázku možné pomoci těmto objektům; stejně tak podává pomocnou ruku všem, kteří mají zájem své prostředí, ve kterém žijí, změnit

k lepšímu. Obrací se ke všem, v jejichž okolí se nalézá zchátralá památka, zdevastovaný sakrální objekt, jež by zasluhoval ochranu, péči, obnovu, využití, pozornost. Výstava je apelem pro všechny, kteří váhají, a podporou pro všechny, kteří již začali.

 

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook