Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Silja Korn: OBRAZY

1. 6. – 22. 6. 2016, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, pobočka Kateřinky, výstava otevřena v provozní době knihovny, VSTUP VOLNÝ.

Výstava výtvarných prací slabozraké německé malířky Silji Korn v rámci 22. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě.

Silja Korn se narodila v Berlíně v roce 1966. Byla v inkubátoru, kde došlo k porušení zraku. V šesti letech začala navštěvovat školu pro zrakově postižené. Ve 12 letech při autonehodě přišla o zrak a musela přejít do školy pro nevidomé. Zde absolvovala vzdělání v oblasti kancelářské administrativy. Poté studovala obor vychovatelství. Po skončení studia se stala první diplomovanou nevidomou vychovatelkou a v této pozici pracuje doposud. Chce být prostředníkem mezi nevidomými dětmi a jejich učiteli bez zrakového postižení.

Dnes pracuje v mateřských školách. Děti se učí zábavnou formou vycházet s handicapovanými lidmi. Tato spolupráce ji nesmírně naplňuje.

Silja Korn

Silja Korn je vdaná, má 1 syna a spoustu koníčků. Ve svém volnu se věnuje stolnímu tenisu a divadlu. Občas píše i povídky a drobné příspěvky, které publikuje na internetu. Rovněž má ráda hudbu, protože se při jejím poslechu cítí volná. Její vášní je však fotografování a malování. Na webových stránkách Insider v posledních třech letech vystavovala svá fotografická díla. Na webové stránce handicap24  byla některá její fotografická díla nominována na fotografii měsíce. Své obrazy vystavovala na více než 50 výstavách. Má i stálou výstavu obrazů v restauraci  Gemeinschaft blinder Freunde (Společenství nevidomých přátel) v Berlíně. Mj. se podílela např. na uměleckém projektu Berlinbienale. V posledních letech na ministerstvu sociálních věcí řídila bistro po tmě.  Dokonce byla i modelem pro katalog švýcarských hodinek značky Arsa. Během kampaně Rovné příležitosti pro všechny byla jmenována tváří roku.

Sama o sobě říká, že její svět není tmavý, ale mnohobarevný.

Její motto: Naslouchej nejen ostatním, ale také sobě.

Jak maluje

Používá pastovité, většinou akrylové barvy, které silně nanáší štětcem, špachtlí nebo rukama. Kromě toho pracuje s různými pastami, pískem, provázkem, tvrzeným papírem a jinými materiály. Výslednou povrchovou strukturu obrazu lze po zaschnutí nahmatat. Říká, že fantazie nezná hranic a každý si může pod jejím obrazem představit něco jiného.

Její obrazy jsou velmi barevné, maluje abstraktní akvarely na plátně.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook