Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Petr „Lynxxi“ Pavliska: Berberia – výstava fotografií z cest po Maroku

2. 2. 2017  – 28. 2. 2017, vestibul Knihovny Petra Bezruče v Opavě, 1. patro, dle provozní doby knihovny, VSTUP VOLNÝ.

Narodil se v roce 1984 a vyrůstal v Nymburce, kde také absolvoval gymnázium. Na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích následně vystudoval obor zoologie a učitelství biologie. Zde se i v současné době věnuje doktorskému studiu aplikované a krajinné ekologie.

Fotografování je hlavně jeho koníčkem, kterému se snaží věnovat ve svých volných chvílích a který mu pomáhá i při jeho práci a studiu. Proto se i svým zaměřením ponejvíce věnuje tématice přírody, a to převážně zvířecí říši, která je mu nejbližší, stejně tak občas experimentálně zabrousí i do jiných žánrů.

Ve své fotografii se snaží zachytit určitou jedinečnost, kterou objevuje s trpělivostí pozorovatele, díky níž se mu otevírají brány do mnohdy nečekaného světa přírody, který se snaží zprostředkovaně ukázat i ostatním.

Fotografická výstava Berberia ukazuje pouštní krajinu afrického Maroka, přivádí nás do světa, který je již stovky tisíc let svou nehostinností izolován od okolní civilizace, a díky tomu si zachovává jedinečný charakter.linxi_poster_web

 

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook