Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Elektronická tužka – novinka v naší knihovně

V měsíci březnu – měsíci čtenářů si Knihovna Petra Bezruče v Opavě pro Vás připravila zajímavé překvapení v podobě kouzelného čtení s elektronickou tužkou a interaktivními knihami.

Je určeno nejen pro předškoláky, školáky, starší děti, ale určitě zaujme i dospělé čtenáře. Zábavnou a poutavou formou se dozvíte užitečné informace např. o zvířátkách, o českých dějinách, o různých zemích světa nebo si procvičíte cizí jazyky.

Jak to funguje? Elektronická tužka slouží jako speciální čtečka kódu, který je ukrytý přímo v jednotlivých knihách. Tužka tedy dokáže předčítat text, který je na každé stránce knihy uložen, ale i text, který je skrytý pod ikonami nebo obrázky. Obsahují spoustu doplňkových informací a kvízy rozdělené podle typu náročnosti. Výhodou je, že jedna tužka funguje se všemi knihami i hrami. Více informací získáte na stránkách kouzelném čtení www.kouzelnecteni.cz.

Elektronickou tužku spolu s knihami a hrami si můžete vyzkoušet na oddělení pro děti a mládež, pobočce Kateřinky a pobočce Kylešovice. Momentálně nabízíme tyto knihy a hry:

Svět zvířat, Hravé učení, hravé české dějiny, Hravá angličtina, Česká republika, Atlas světa a Cesta kolem světa (hra) a Na farmě (hra).

Elektronickou tužku a hry domů nepůjčujeme. Pokud ale máte vlastní elektronickou tužku, knihy si domů půjčit můžete a to na 30 dní bez možnosti prodloužení.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook