Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Vyhlášení soutěže Petr Bezruč – Známý i neznámý

U příležitosti výročí narození opavského básníka Petra Bezruče uspořádala  Knihovna Petra Bezruče v Opavě ve spolupráci s Městskou knihovnou a informačním centrem v Hradci nad Moravicí soutěž s názvem Petr Bezruč známý i neznámý. Soutěž probíhala od září do listopadu a byla určena žákům vyššího stupně základních škol. Zapojili se žáci z Opavy i okolí, kteří se touto zábavnou formou seznámili s životem a dílem opavského básníka. Jejich úkolem bylo, mimo jiné, nakreslit portrét Petra Bezruče, výtvarně zpracovat jednu z jeho básní. Také se měli pokusit napsat vlastní báseň na určené téma. Na závěr soutěže se sešlo velké množství originálních prací, které budou v průběhu roku 2018 vystaveny v zúčastněných knihovnách.

Slavnostní vyhodnocení proběhlo v sále Knihovny Petra Bezruče. Pro soutěžící bylo připraveno vystoupení výtvarné a divadelní skupiny Studio Bez Kliky, kteří  připravili interaktivní dramatické pásmo, ve kterém představili významné okamžiky v životě Petra Bezruče. Vystupující seznámili děti s dobovými rekvizitami, mezi které patřil například tiskařský lis z  19. století. Na tomto lisu si mohli žáci sami vyzkoušet, jak se tehdy tisklo. Domů si odnášeli vlastní Ex libris s motivem Petra Bezruče a spokojený úsměv na tváři.

Sdílejte s námi ...
Share on Facebook
Facebook

2 comments

  1. Štěpán Krulikovsky

    Petr Bezruč básně Slezské písně Opava Lazy

  2. Štěpán Krulikovsky

    Bezruč Petr Slezské písně Opava , Lazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>