Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

RADOMÍR ČÍŽEK: Na kole do hor a zapadlých koutů Gruzie

Úterý 6. 2. 2018 v 17:00 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, pobočka Kateřinky, VSTUP VOLNÝ.

Zkušený šumperský cyklocestovatel Radomír Čížek odletěl v červenci loňského roku spolu s parťákem Danem na svou dosud nejdobrodružnější cestu. Do kouzelné Gruzie, kde se svými plně naloženými koly měsíc jezdili po venkově, odlehlých oblastech a hlavně po horách Kavkazu, kde postupně zdolávali nejvyšší horská sedla. V úterý 6.2. od 17:00 se podělí o své zážitky na pobočce KPBO v Opavě Kateřinkách. 

A bude to určitě hodně zajímavé promítání. Oba milovníci cyklistiky a cestování si totiž vzali opravdu velké sousto. Během 26 dní ujeli cca 2200 km, často po těch nejhorších cestách, jaké si lze jen představit. Projížděli po zapadlých venkovských koutech, ale vyzkoušeli si i třeba jízdu po dálnici nebo po osmiproudé silnici na předměstí Tbilisi, jeli v bouřce i ve čtyřicetistupňových vedrech, se zažívacími potíži i pod vlivem antibiotik, takřka denně řešili technické problémy a odráželi útoky agresivních psů. 

Navzdory všem těmto typickým cyklocestovatelským útrapám ale přijeli domů nadšení a plní nezapomenutelných zážitků. Mimo jiné i proto, že na každém rohu potkávali úžasné milé a pohostinné lidi, kteří se s nimi dávali do řeči, dělili se s nimi o jídlo a zvali je k sobě domů. Jak se šlape do 2600m vysokého sedla, pustou stepí v poledním vedru nebo po větrné náhorní plošině, jaké emoce v člověku proudí na konci čtyřicetikilometrového stoupání nebo 170km etapy, jaké dojmy si z této velmi zaostalé – a místy až absurdní – země odnesl, o tom všem se podělí s diváky v rámci své cestovatelské besedy. Všichni jste srdečně zváni.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook