Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

VIKTORIE HLAVÁČKOVÁ: PĚŠKY DO ISTANBULU…

Úterý 13. 2. 2018 v 18:00 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, sál knihovny, VSTUP VOLNÝ.

Co všechno, ale vlastně mnohem víc, se dá zažít za půl roku s lehkým batohem, s rozpočtem nižším než průměrná měsíční mzda v ČR a s výrazně minimalizovanou ekostopou. To vám prozradí mladá cestovatelka Viktorka Hlaváčková.  O svém cestování a všemožných vychytávkách se s Vámi podělí v přednášce o jedné ze svých etap „Viktorčiných cest tam“.

V roce 2016 se zúčastnila help campu v české vesnici Gernik v jižním Rumunsku, a když se nabažila práce na polích, vyrazila odtud na pěší pouť do Istanbulu. Prošla kaňonem řeky Nery, navštívila českou vesnici v Srbsku, nesčetněkrát se koupala v Dunaji, vylezla na nejvyšší vrcholy Srbska, Bulharska, Makedonie a Řecka, nechala se pokousat psem, sólo prostopovala v kruhu kus Balkánu, potkala mnoho báječných lidí, chytila blechy, prochodila sedmero pohoří a viděla čtvero moří, deset nocí usínala v rytmu brokovnic, a nakonec do Istanbulu přeci jen po svých došla. Tím však její cesta neskončila, neboť Turecko je země plná dech beroucí krásy a jeho obyvatelé jsou lidé otevřených srdcí. V Istanbulu žila u místních lidí, s českým kamarádem se prostopovali až na jižní pobřeží a splnili si svůj malý sen brázdit moře na seakajaku. A úplně nakonec skončila v bulharských horách, kde další měsíc a půl strávila dobrovolničením na organické farmě.

Sdílejte s námi ...
Share on Facebook
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>