Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Noc s Andersenem 2018

Pátek 23. března patřil v Knihovně Petra Bezruče dětským čtenářům, na které čekalo noční dobrodružství s knihou Jaroslava Foglara Rychlé šípy.

Knihovna Petra Bezruče se již po 16. připojila k celorepublikové akci Noc s Andersenem pořádané Klubem dětských knihoven SKIP ČR. V letošním roce nabídla přístřeší celkem 21 dětem z opavské knihovny a 10 malým čtenářům z Knihovny a informačního centra v Hradci nad Moravicí. V doprovodu opavských a hradeckých knihovnic strávily děti zábavný večer a tajemnou noc s knihou Jaroslava Foglara Rychlé šípy, která je provázela po připravených stanovištích.

Všechny děti se nejprve seznámily s životem a dílem Jaroslava Foglara a po vzoru Rychlých šípů se rozdělily do družstev, aby si vyrobily vlastní vlajku. Poté již soutěžily na jednotlivých stanovištích a sbíraly bobříky. Bobříka Indiánských signálů, zdatnosti, barev, zručnosti a také vytrvalosti. Velký zájem byl o lukostřelbu pod vedením pana L. Barvíka, kterou dětem nabídlo Středisko volného času Opava.

Další bobříky odvahy se vydaly hledat do noční Opavy.

Po návratu čekalo na děti Hrací centrum a Klub deskových her Legie z.s. Knihovna se pořádně rozezvučela, když se všichni pustili do hraní nejrůznějších her.

Hrálo by se až do rána, ale blížila se půlnoc a byl čas na ulovení posledního bobříka-bobříka dobrého spáče. Knihovnice přečetly dětem pár dobrodružství Rychlých šípů a za chvíli se již knihovnou rozlévalo slastné ticho.

Ráno se nocležníkům ze spacáků moc nechtělo, ale čekala na ně snídaně, pamětní diplomy, drobné dárky od sponzorů a hlavně rodiče. 

Na viděnou v roce 2019!

Poděkování sponzorům: Statutární město Opava, Pizza Tutti, Model Obaly a.s., Optys s.r.o. Opava, Smurfit Kappa Žimrovice, Tomáš Oršový, Tomáš Žídek, Martina Večerková – Žimrovice, Dědovo pekařství- Hradec nad Moravicí

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook