Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Ostrá hůrka

… možná se Ti můj dnešní dopis bude zdát trochu nadnesený, ale nediv se mi – jsem ještě plný dojmů ze včerejší události, ze které jsem se vrátil až pozdě navečer a nemohu než se s Tebou podělit o své nezapomenutelné zážitky.

Knihovna Petra Bezruče si v tomto roce v rámci projektu Magické osmičky ve 20. století připomene významné osmičkové mezníky v naší historii. Pro velké i malé čtenáře je připravena řada akcí.  Jednou z nich byl také sportovně naučný pochod s názvem „Po stopách fiktivního dopisu českým vlastencům“.  Ve středu 30. května se oddělení pro děti a mládež spolu se  žáky, paními učitelkami a vychovatelkami ze Základní školy Otické vydali na výlet vlakem. Našim cílem byla Ostrá hůrka. Vršek nad Hájem ve Slezsku, který byl označován jako kóta 317. Původně sloužil jako strážný vrch. Od roku 1869 se stal místem setkávání táboru slezského lidu.  Dnes je považován za pamětní místo.

Z Opavy jsme ráno vlakem vyjeli do Háje ve Slezsku. Na nádraží jsme si ukázali Památník Petra Bezruče a seznámili se s trasou, která byla před námi. Během cesty byly přichystány různé sportovní úkoly. Zdolali jsme strmý kopec a dorazili na místo. Tady byla přichystána malá svačinka v podobě koláčů. U ní jsme si připomněli význam Ostré hůrky pro Slezany. Po posilnění jsme začali plnit poslední úkoly našeho výletu. Postupně nalézali kousky fiktivního dopisu, který psal českým vlastencům V. Opavský. Vše bylo objeveno a dopis přečten. Než jsme se vydali na exkurzi do knihovny v Háji ve Slezsku, stihl si ještě každý účastník poskládat puzzle českého znaku a nalepit na erb.

Výlet se blížil ke konci. Po prohlídnutí knihovny a znovu malém občerstvení jsme se vydali směrem na nádraží a hurá domů. Výlet se nám všem moc líbil a těšíme se, že to znovu někdy zase zopakujeme.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook