Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Adam Rokosz: Blíž k pravdě („Bliżej prawdy“)

8. 10. – 21. 12. 2018, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, vestibul knihovny, VSTUP VOLNÝ.

Srdečně Vás zveme na zahájení fotografické výstavy Blíž k pravdě ( „Bliżej prawdy“). Výstava představuje osobitou fotografickou výpověď bratra řádu dominikánů Adama Rokosze. Jeho fotografie se snaží být  odrazem pravdy. Pravdy, ke které je třeba se dopracovat  a  nakonec se o své vidění pravdy podělit s ostatními, o vše, co pochopil. Pravda – veritas je ústřední motto řádu dominikánů, proto bratři dominikáni kážou slovo boží všem a všude, všemi myslitelnými způsoby. Každý to dělá jinak. Páter Adam Rokosz fotografuje, a když fotografuje, tak se v podstatě modlí.

Z hlediska fotografie je pojetí pravdy  fascinující a nekončící proces. Umělcova vize vyžaduje konfrontaci s reálným životem. V tomto smyslu jsou veškeré Adamovy fotografie neupravené a nestylizované,  mají vysokou vypovídací hodnotu. Projekt „Blíž k pravdě“  zprostředkovává  pravdu o světě pohledem kazatele – fotografa.

Vernisáž výstavy proběhne 8. října 2018 v 17:00 hodin.

 

O autorovi:
Adam Rokosz (OP) se narodil v Ratiboři ( Polsko). V letech 2003-2009 studoval na Univerzitě v  Regensburgu (Německo) muzikologii, informační technologie. V té době pracoval jako systémový administrátor IT, ošetřovatel, ale také jako nezávislý fotograf.  V roce 2009 vstoupil do  Řádu bratří kazatelů (Dominikáni), studuje teologii. Žije ve Vídni  (Rakousko).

Sdílejte s námi 🙂
Share on Facebook
Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *