Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Noc s Andersenem 2019

Knihovna Petra Bezruče v Opavě letos přivítala malé spáče už po sedmnácté. Letos jsme si za téma provázející celý večer zvolili 70. výročí vzniku nakladatelství pro děti Albatros. K 36 opavským dětem a 10 knihovnicím se přidalo 10 dětí a 3 knihovnice z Městské knihovny a Informačního centra z Hradce nad Moravicí. Na oddělení pro děti a mládež jsme se sešli v 16:30 hodin. Po vzájemném seznámení a předání vizitek jsme se vydali do minizoa, které je součástí Střediska volného času v Opavě. Zde se nás ujala Pavla Tomanová. Mohli jsme si prohlídnout spoustu zvířátek, dozvědět se o nich něco nového, vzít si do ruky třeba hady, králíky, křečky, morčata atd.

Po návratu a občerstvení nás čekalo rozdělení do dvou skupin. První skupinka se vrhla na plnění úkolů spojené s Albatrosem. Tvořili znak nakladatelství, list knížky, luštili kvízy nebo skládali k sobě pohádkové dvojice. Druhá skupinka skládala hlavolamy, spolu s naším večerním hostem  panem Dušanem Ledererem.

O půl desáté jsme se rozloučili s dětmi a dospěláky hradecké knihovny, kteří spěchali na svůj poslední spoj domů. Opavské spáče čekal další večerní program. Kolem půlnoci pomalinku všichni uléhali do svých spacáků. Při čtení úryvků z pohádkových knih krásně usínali.

Po probuzení nás čekala snídaně. Než se děti rozešly do svých domovů, obdržely tašky s dárečky pro upomínku na naši pohádkovou noc.

Děkujeme za sponzorský dar Magistrátu města Opavy.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook