Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Noc s Andersenem pro děti ze ZŠ a PŠ Opava

V opavské knihovně se konala po dvou týdnech druhá Noc s Andersenem. Jejími účastníky byly v pátek 12. dubna 2019 již tradičně děti ze Základní školy a Praktické školy v Opavě se svými pedagogy.

Naším cílem je vždy připravit pro žáky program tak, aby se jim líbil a rádi na společné chvíle strávené se spolužáky, učiteli i námi knihovnicemi vzpomínali.

Letos velkou radost udělala dětem návštěva opavského minizoo, kde náš kouzelný podvečer začal. Kdo měl zájem, mohl si i během prohlídky pohladit ještěra, želvu, králíka či morče. Těm odvážným dokonce zdobil krk veliký had.

Po návratu do knihovny kreslil žákům podle přání na tabuli různé obrázky náš host, pan Bořík Frýba. Veselé povídání přerušila večeře a pak následoval další program. Děti při něm skládaly puzzle zvířat, zpívaly, malovaly, seřazovaly správně k sobě dvojice ze známých kreslených pohádek a plnily další úkoly. Protože se blížily Velikonoce, nesmělo chybět také nazdobení velikonočního vajíčka, které si odnesly domů.

Tentokrát se v knihovně nespalo, a tak jsme se rozloučili pozdě večer, kdy si spokojené a utahané děti s drobnými odměnami vyzvedli rodiče.

Děkujeme také Magistrátu města Opavy za pomoc při sponzorování akce.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook