Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Kouzlo živých motýlů

Už třetím rokem oddělení pro děti a mládež připravuje pro žáky nižších ročníků sportovně-naučný dopolední program. Tentokrát jsme se vydali do Arboreta ve Stěbořicích-Novém Dvoře. Spolu s žáky Základní školy Opava, Havlíčkova ul. jsme vyjeli ve středu 12. června v 8.30 hodin od knihovny autobusem směr Stěbořice.

Po přivítání u bran Arboreta nás čekala komentovaná prohlídka této unikátní botanické zahrady. Na začátku obchůzky jsme se dozvěděli zajímavé informace o původním majiteli a zakladateli zámecké zahrady Quidu Riedlovi. Naše první kroky vedly k zámku, ve kterém bydleli původní obyvatelé panství. V druhé části jsme se vydali směrem do zahrady. Paní průvodkyně nám ukázala a představila významné stromy a keře. Po vydatné svačině a trošce odpočinku jsme se zastavili v malé minizoo. Děti si mohly pohladit a dokonce i nakrmit různá zvířátka.

Po té se s námi paní průvodkyně rozloučila a my se přesunuli do skleníku na výstavu živých motýlů. Byl to opravdu krásný zážitek vidět tyto tropické živočichy na vlastní oči. Osvěžení v podobě zmrzliny zakončilo náš výlet. Trošku unavení z velkého horka, ale spokojení jsme nastoupili do autobusu směr Opava.

Sdílejte s námi ...
Share on Facebook
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>