Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Vesmírní tuláci

V úterý 5. listopadu se mohli žáci nižších ročníků základních škol seznámit s taji vesmíru. Pozvání mezi nás již potřetí přijala Bc. Pavlína Tomanová ze Střediska volného času v Opavě. Tentokrát jsme se domluvili na téma s názvem: „Vesmírní tuláci“.

Ve čtyřech po sobě navazujících besedách přednášející pomocí videa, papírových pomůcek, modelů a svým úžasným výkladem všechny seznámila se vznikem vesmíru pomocí velkého třesku. Představila jednotlivé planety sluneční soustavy rozdělené na kamenité, plynné a ledové. Blíže jsme poznali i naši Zemi, které se také přezdívá modrá planeta. Na modelu ukázala její strukturu, již nevidíme. Tuhé horké jádro, vnější tekuté jádro (láva sopky), plášť hornin a atmosféru – vzdušný obal. Vysvětlila střídání dne a noci a čtyř ročních období. Poslední čtvrthodina pak byla věnována Měsíci, který je nazýván satelitem Země kolem které se otáčí a spolu s ní obíhá největší hvězdu Slunce.

Setkání bylo velmi zajímavé, získali jsme spoustu nových informaci a už jsme domluveni na podzim roku 2020. 

 

Sdílejte s námi ...
Share on Facebook
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>