Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Kateřina Krejčová: NEJLEPŠÍ NEZNAČENÉ TREKY SVĚTA

Úterý 14. 1. 2020 v 18:00 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, sál knihovny, VSTUP VOLNÝ.

Best of našich nejdivočejších treků za posledních 5 let!  Tohle bude hodně nadupaná událost – praktické info, prekérní situace a spousta srandy.

Katka Krejčová v letech 2014-2015 podnikla společně s Petrem Ptáčníkem 16 měsíců dlouhou cestu kolem světa a od té doby spolu cestují, kdykoli je to jen možné. Zamilovali si severské země – loni proběhla premiéra jejich úspěšné přednášky Severské treky bez lidí – Aljaška, Kanada, Norsko, Laponsko, a navštívili spolu taky Afriku, Island, Kyrgyzstán a mnoho dalšího. Tentokrát pro opavskou knihovnu zvolili nejlepší treky na divoko, které absolvovali v posledních 5 letech. Mladá cestovatelka nás seznámí s nejlepšími treky světa, které nejsou v zájmu masové turistiky.

Treky, které se svým přítelem vymysleli, náhodně objevili na mapě nebo mezi řádky, často poskládali z několika zdrojů, občas museli trochu proklestit, ale vždycky přežili! Téměř pokaždé totiž vyráželi úplně do neznáma s tím, že to přeci nějak jít musí. Vybrali pro nás ty nejkrásnější, nejzajímavější a orientačně zvládnutelné, takže s trochou předchozích zkušeností si je můžete užít taky. Vydáme se do Ohňové země, do Himálají, do Pamíru, na Havaj, na Nový Zéland, do Yosemit, do Keni i do Bolívie.

A co je nejlepší – nikde tam nepotkáte skupinky špatně vybavených asijských turistů. Spíš tam téměř jistě, krom divokých zvířat, nepotkáte vůbec nikoho.

Sdílejte s námi ...
Share on Facebook
Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *