Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Ukončení 6. ročníku hry „ Lovci perel“

Nejlepší odměnou pro šikovné čtenáře je určitě setkání se známým spisovatelem. Proto jsme 15. ledna pozvali do Knihovny Petra Bezruče v Opavě na slavnostní ukončení celorepublikového projektu „Lovci perel“ roku 2019 paní spisovatelku, u dětí velmi oblíbenou, paní Zuzanu Pospíšilovou. Ti nejzdatnější sběrači z oddělení pro děti a mládež a pobočky v Kateřinkách z jejich rukou obdrželi drobné odměny za své celoroční čtení a sbírání perel a pak už je čekala beseda, ve které paní Pospíšilová představila dětem řadu svých starších i nových titulů. Detektivní, zábavné, poučné a také knihy s množstvím hádanek se dívkám i chlapcům moc líbily. Některé z nich jsou i mezi těmi perlovými a tak si je mohou účastníci nového už sedmého ročníku “Lovců perel“, pokud budou chtít, přijít na svá oddělení vypůjčit.

Na oddělení pro děti a mládež se do projektu zapojilo celkem 58 dětí (37 dívek a 21 chlapců). O nejlepší úlovek 108 perel se zasloužila Emílie Jirasová.

Na pobočce v Kateřinkách lovilo perličky 30 jednotlivců a pak 3 třídy (75 dětí). Jan Smolka s 24 perličkami se zde umístil nejvýše.

 

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook