Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

FOTOGRAM

1. 7. – 31. 8. 2020, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, pobočka Kateřinky, během provozní doby knihovny, VSTUP VOLNÝ.

Předmětem výuky základů fotografie na Střední škole průmyslové a umělecké v Opavě je v průběhu jednoho roku seznámit žáky s klasickým zpracováním černobílé fotografie, od vlastního exponování přes vyvolání negativu až po výsledné zhotovení obrazu. Tyto znalosti aplikují v digitální fotografii, kterou zpracovávají v počítači, a dále pak výtvarně rozvíjejí.

Hlavním cílem výuky prvního ročníku je nejen zvládnutí fotografie jako řemesla, ale i možnost vyjádřit emotivní obsah. Výstava „FOTOGRAM“, kterou se prezentují žáci 1. a 2. ročníku, by měla být toho malým důkazem.

Fotogram, fotografická technika bez použití fotoaparátu, vzniká pomocí světla a předmětů kladených na světlocitlivý materiál. Na tento poměrně jednoduchý proces vzniku obrazu lez navázat kombinací s negativem – postupem, který proslavil avantgardního umělce Man Raye.

MgA. Jiří Štencek

 

Sdílejte s námi ...
Share on Facebook
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>