Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Vezmi knihu na prázdniny

Knihovna Petra Bezruče v Opavě připravila i na letošní léto pro návštěvníky městského koupaliště již 7. ročník akce „Vezmi knihu na prázdniny“. Stejně jako v minulých letech pracovníci knihovny v rámci aktualizace knihovního fondu nachystali řadu vyřazených duplikátů a starších knih nebo knižních darů od čtenářů, pro které nemáme v knihovně další využití. Pro letní četbu volíme zejména detektivky, romány pro ženy a knihy pro děti, které vám mohou zpříjemnit letní dny.  Knihy jsou tradičně umístěny v prostoru městské plovárny a jsou volně k dispozici všem návštěvníkům koupaliště.  Nedočtenou knihu není nutné vracet zpátky. Čtenáři si ji mohou odnést a vrátit ji na koupaliště až po dočtení, nebo třeba nevracet vůbec a dát ji k přečtení někomu dalšímu. Pokud se kniha zalíbí natolik, že si ji vezmou třeba na výlet nebo dovolenou, mohou zaslat fotografii na facebook knihovny.

V minulých letech jsme na koupaliště dovezli během letních měsíců přes 3000 knih. Ohlasy od návštěvníků byly velmi příznivé. Přímé reakce máme od našich čtenářů, veřejnosti a z facebooku. Knihy jsou označeny speciální nálepkou, kterou pro tuto akci navrhl opavský výtvarník Bořek Frýba, aby nebyly zaměnitelné s řádnými výpůjčkami z naší knihovny. Pro naše registrované čtenáře jsou stále k dispozici i elektronické knihy, které lze kdekoliv stáhnout. Stačí jen připojení na internet a platná registrace v naší knihovně. Více informací o elektronických knihách najdete na stránkách knihovny, viz https://kpbo.cz/elektronicke-knihy/ s návodem jak na to.

Děkujeme Technickým službám Opava za vstřícnost a spolupráci při realizaci projektu. Věříme, že touto akcí oslovíme nejen naše čtenáře ale i veřejnost, která našich služeb dosud nevyužívá.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook