Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

VZDĚLÁVÁNÍ PRO VŠECHNY: Odkaz J. A. Komenského

1. 9. – 30. 10. 2020, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, vestibul Knihovny Petra Bezruče, v provozní době knihovny, VSTUP VOLNÝ.

Život Jana Amose Komenského byl plný výzev, zvratů a životních zkoušek. Největší spisovatel a reformátor pobělohorské emigrace jim ale všem čelil s obdivuhodnou houževnatostí a vnitřní silou. Měl celoživotní sen, toužil vidět nápravu celého lidstva. Věděl, že věci lidské nejsou v pořádku, ale byl také přesvědčen, že nejsou ztraceny, že ještě není pozdě na jejich nápravu. Výstava, kterou připravilo Národní pedagogické muzeum knihovna J. A. Komenského v Praze, představuje životní osudy J. A. Komenského, seznamuje s jeho přelomovým dílem a dodnes moderními učebnicemi, filozofickým odkazem a reflexí jeho života i díla v umění. Nalezneme zde i výběr stále platných myšlenek z díla této nadčasové osobnosti. Letos si jeho odkaz připomínáme u příležitosti 350 let od jeho úmrtí 15. listopadu 1670.

Sdílejte s námi ...
Share on Facebook
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>