Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

FactumOU: Pravidelným pohybem proti Covid-19 i dalším nemocem

Ostravská univerzita zahájila v tomto roce projekt FactumOU, což je série diskuzí s vědci Ostravské univerzity, kteří se budou vyjadřovat k aktuálním tématům. V mediích se objevuje celá řada informací, názorů a postojů, ve kterých je mnohdy obtížné se zorientovat.

Cílem projektu není hodnotit či přesvědčovat, nýbrž srozumitelně uvádět vědecky podložená fakta, která se mnohdy z veřejné diskuse vytrácejí.

Knihovna Petra Bezruče v Opavě navázala v rámci tohoto projektu s Ostravskou univerzitou spolupráci, která spočívá ve využití facebookové stránky knihovny pro paralelní přenos streamu (debaty), aby se informace dostaly k co nejvíce zájemcům ze strany veřejnosti.

Druhý díl pořadu FactumOU se bude věnovat tématu Pravidelným pohybem proti Covid-19 i dalším nemocem.

Na to, jak prostřednictvím pohybu zvládnout problémy spojené s dlouhým lockdownem, odpoví vědci z Centra diagnostiky lidského pohybu Ostravské univerzity:

  • Děkan Pedagogické fakulty (PdF) OU docent Daniel Jandačka, který se zabývá souvislostmi mezi pohybem a lidským zdravím.
  • Specialistka na psychologii pohybu docentka Steriani Elavsky.
  • Do problematiky nás uvede odborník s bohatými zkušenostmi ze světa sportovní fyziologie docent Lukáš Cipryan.

Diskuze bude vysílána ve čtvrtek 25. února v 18:00 na facebookové stránce Knihovny Petra Bezruče v Opavě jakožto partnera projektu a v jejím průběhu se bude také odpovídat na otázky diváků.

Dotazy do diskuze můžete vkládat a hlasovat o nich na
https://app.sli.do/event/zu2ox2yg/live/questions.
(Pod stejným odkazem máte možnost stream sledovat i přes YouTube pokud nemáte účet na sociální síti Facebook).

 

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook