Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

FactumOU: Zdravá strava je klíčem k naší imunitě

Ostravská univerzita zahájila v tomto roce projekt FactumOU, což je série diskuzí s vědci Ostravské univerzity, kteří se budou vyjadřovat k aktuálním tématům. V mediích se objevuje celá řada informací, názorů a postojů, ve kterých je mnohdy obtížné se zorientovat.

Cílem projektu není hodnotit či přesvědčovat, nýbrž srozumitelně uvádět vědecky podložená fakta, která se mnohdy z veřejné diskuse vytrácejí.

Knihovna Petra Bezruče v Opavě navázala v rámci tohoto projektu s Ostravskou univerzitou spolupráci, která spočívá ve využití facebookové stránky knihovny pro paralelní přenos streamu (debaty), aby se informace dostaly k co nejvíce zájemcům ze strany veřejnosti.

Čtvrtý díl pořadu FactumOU se bude věnovat tématu Zdravá strava je klíčem k naší imunitě.

Zdraví je v posledních měsících hlavní téma, a to především kvůli všude číhajícímu viru covid-19. Dostatek spánku, pitný režim, pravidelný pohyb, psychika – na zdraví má vliv hodně aspektů, a nesmíme zapomínat, že jedním z nich je i to, co jíme.

Pořad FactumOU vám tentokrát odhalí cestu k lepšímu stravování, poukáže na nejčastější stravovací hříchy a pootevře dvířka současné gastro scény.

Hosté rektora Jana Laty, kterým budete moci pokládat budou:

  • Mgr. Karin Petřeková, Ph.D.
    Karin Petřeková se specializuje na obor výživy a dietologie. Magisterské studium absolvovala na Univerzitě Palackého v Olomouci. Na Ostravské univerzitě působí na Lékařské fakultě, na ústavu patologie a fyziologie, kde se odborně zaměřuje na nutriční terapii.
  • David Girten
    David Girten je původem Belgičan, kterého do Ostravy přivedla láska. Je majitelem bistra La Petite Conversation (označovaného fanoušky zkráceně LaPeCo) a v ostravské gastronomii se pohybuje už 10 let. V jeho restauraci si pochutnáte na domácích belgických specialitách, ale i jiných dobrotách, které vám v útulném prostoru vždy s úsměvem nachystají.

Diskuze bude vysílána ve čtvrtek 6. května v 18:00 na facebookové stránce Knihovny Petra Bezruče v Opavě jakožto partnera projektu a v jejím průběhu se bude také odpovídat na otázky diváků.

Dotazy do diskuze můžete vkládat na https://app.sli.do/event/putok3lf/live/questions, a pokud se vám bude líbit jiná otázka, dejte jí svůj hlas.
(Pod stejným odkazem máte možnost stream sledovat i přes YouTube pokud nemáte účet na sociální síti Facebook).

 

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook