Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Sběrný box na dary čtenářů

Letošním hlavním tématem v knihovnách je Udržitelnost v knihovnách.

Jejím cílem je prozkoumat role českých knihoven v naplňování cílů udržitelného rozvoje a pomoci jim je rozvíjet, prohlubovat a komunikovat směrem k veřejnosti i zřizovatelům.

K této aktivitě se přidává i Knihovna Petra Bezruče v Opavě, která se od března bude starat o sběrný kontejner knih. Instalace kontejneru proběhne 1. března a ihned začne sloužit svému účelu.


Velkoobjemový kontejner na neupotřebitelné knihy a CD nebo DVD byl zafinancován z Operačního programu Životní prostředí, ve kterém byla úspěšná žádost statutárního města Opavy. Do kontejneru, který bude výrazně graficky odlišný od stávajících knihovních biblioboxů, budou moci občané vkládat přebytečné knihy, například z pozůstalostí, a také použitá CD a DVD. Box bude umístěn poblíž parkoviště v těsném sousedství Knihovny Petra Bezruče. Knihovna bude obsah kontejneru třídit, část dokumentů použije pro svou potřebu, ale většinu použije na redistribuci do sdílené knihobudky v parku pod Ptačím vrchem nebo jej nabídne neziskovým organizacím ve městě.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook