Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Akce v Knihovně Petra Bezruče v září

Na září jsme připravili několik akcí pro naše čtenáře. Prvním z nich bude představení knihy Frantík, malý detektiv od autorky Ivany Peroutkové.

Česká spisovatelka Ivana Peroutková je mezi našimi dětskými čtenáři známá především svou úspěšnou sérií knih o holčičce Aničce, za kterou získala Cenu Albatrosu za významný literární počin.  Autorka vystudovala filmové a divadelní vědy. Po té pracovala jako novinářka a později také v československé televizi. Po narození své dcery se začala naplno věnovat psaní knih. Svou tvorbou oslovila nejen děti, teenagery, ale i dospělé.

Ve dvou dopoledních autorských čteních určených pro žáky nižšího stupně základních škol představí svou novou knižní sérii s názvem Frantík, malý detektiv.  Hlavním hrdinou je tentokrát malý kluk František Lebeda, který svým důvtipem vyřeší čtyři detektivní případy ukradených věcí. Na setkání  se spisovatelkou budou přizvány i děti, které v roce 2020 lovily knižní perly v rámci celorepublikové akce s názvem „Lovci perel“. Ty obdrží od paní spisovatelky své úlovky spolu s knižním darem.

Besedy proběhnou ve čtvrtek 23. 9. 2021 v 8:30 a 10:00 hodin ve velkém sále Knihovny Petra Bezruče v Opavě.

V pobočce Kateřinky zahajujeme první setkání Klubu maminek v letošním roce. Setkání se nese v duchu seznámení s knihovnou, ale nebudou chybět ani zábavné hry a pohádky pro naše nejmenší čtenáře.

Pro školní děti a zejména pro veřejnost jsou v úterý 21. 9. 2021 připraveny dvě přednášky s manželi Márovými.

Jedna z posledních společných cest, kterou naplánoval Jirka Mára, byla návštěva Velké Británie. Cestovatelé Alena a Jirka Márovi vám představí to nejzajímavější ze svých výprav do Velké Británie. Společně se podíváme do celé řady měst, budeme se toulat překrásnou přírodou i ochutnávat místní speciality. Dozvíte se, jak probíhají skotské hry a kde žije lochnesská příšera. Odhalíme detaily úžasných setkání s fotbalisty Chelsea a britskou královnou Alžbětou, jejím manželem Philipem a princem Charlesem. Promítané fotografie a videoukázky doprovodí humorný i dramatický komentář.

Jiří Mára je autorem dvaceti cestopisných knih a dokumentárních filmů z různých koutů světa. Více informací naleznete na www.jirkamara.cz.

Přednáška pro školy začíná v 10:00 hodin, pro veřejnost v 18:00 hodin.

Akce se budou řídit aktuálními hygienickými opatřeními.

Obnovujeme vydávání elektronického časopisu

V říjnu loňského roku zemřel náš dlouhodobý spolupracovník, ilustrátor časopisu Noviny skřítka Knihomílka pan Bořivoj Frýba. Intenzivně jsme pátrali  po novém spolupracovníku a našli jsme jej v osobě pana Zdeňka Obrtela, který se laskavě ujme výtvarné stránky časopisu. O tom, jak bude časopis vypadat a kdo provede děti časopisem, se na konci září přesvědčíte sami. Časopis bude volně ke stažení na webu Knihovny  Petra Bezruče a v tištěné podobě  v dětském oddělení na pobočkách knihovny.  Doufáme, že se dětem nové  stránky plné hádanek, kvízů, křížovek, básniček a příběhů budou líbit.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook