Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Factum OU: Kde se Rusko zastaví?

Projekt Factum OU je série diskuzí s vědci Ostravské univerzity, kteří se budou vyjadřovat k aktuálním tématům. V mediích se objevuje celá řada informací, názorů a postojů, ve kterých je mnohdy obtížné se zorientovat.

Cílem projektu není hodnotit či přesvědčovat, nýbrž srozumitelně uvádět vědecky podložená fakta, která se mnohdy z veřejné diskuse vytrácejí.

Knihovna Petra Bezruče v Opavě navázala v rámci tohoto projektu s Ostravskou univerzitou spolupráci, která spočívá ve využití facebookové stránky knihovny pro paralelní přenos streamu (debaty), aby se informace dostaly k co nejvíce zájemcům ze strany veřejnosti.

Tématem dalšího pořadu Factum OU jsou aktuální události v blízkosti rusko-ukrajinských hranic.
Intenzita bojů mezi ukrajinskými silami a proruskými povstalci stoupá, Putin uznal nezávislost obou separatistických republik na východě Ukrajiny. Západní státy nevylučují ani útok na hlavní město Kyjev. Situace eskaluje každým dnem. Jaká je motivace Ruska vstupovat do konfliktu? Může se případná válka dotknout českých obyvatel? A jakou roli hrají v událostech posledních dní dezinformace?

Na vaše dotazy jsou připraveni v přímém přenosu odpovídat rektor OU Jan Lata, politický geograf Vladimír Baar a mluvčí Českých elfů Bob Kartous.

Diskuze bude vysílána v pondělí 28. února od 17:00 na facebookové stránce Knihovny Petra Bezruče v Opavě jakožto partnera projektu a v jejím průběhu se bude také odpovídat na otázky diváků.

Ptejte se na cokoliv, co vás ohledně rusko-ukrajinského konfliktu zajímá – své dotazy pište do odkazu níže a pokud se vám bude líbit jiná otázka, dejte jí svůj hlas. Hosté vám v přímém přenosu na dotaz odpoví: https://app.sli.do/event/j3pCgDBsKL1SbzgccrXZYc/.

(Pod stejným odkazem máte možnost stream sledovat i přes YouTube pokud nemáte účet na sociální síti Facebook).

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook