Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Program pro veřejnost v Knihovně Petra Bezruče během měsíce dubna

Po náročném programu zimních měsíců necháváme postupně do našich životů vkrádat se nesmělé jaro. Lidová pranostika říká: Březen za kamna vlezem, duben, ještě tam budem. Proč si tedy neozvláštnit přicházející čas jarní a velikonoční krásnou květinovou výzdobou? Průvodcem nad míru zkušeným nám bude Hanka Režnarová, pod jejímž vedením si vyrobíme nějakou krásnou maličkost do našich domovů.

V dubnu jsme také pro Vás připravili setkání se Sašou Ryvolovou, která na přelomu loňského roku navštívila Kubu. Ve své přednášce Viva la Cuba – výprava proti proudu času očima nezávislého cestovatele přinese  autentický pohled současnosti roku 2021 na magický „Ostrov svobody“. Zveme vás k nahlédnutí do země mnoha protikladů, do země Che Guevary i Ernesta Hemingwaye…

Okázalá koloniální sídla i chátrající paláce Havany, bělostné pláže a průzračně modré moře v kontrastu s chudinskými čtvrtěmi kdysi překrásných měst a frontami na cokoliv… Tabákové plantáže a úchvatná příroda bizarních homolí kopců Valle de Viňales, země revoluce, rumu a žhavých rytmů, růžových plameňáků i temné historie, to všechno je Kuba dnešních dnů!

Na konci měsíce je pro nejmenší děti a maminky připraven Klub maminek, tentokrát na motivy Čapkovy pohádky O pejskovi a kočičce.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook