Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Noc s Andersenem 2022

Po dvou letech se znovu otevřely dveře knihovny ve večerních hodinách pro naše čtenáře v rámci Noci s Andersenem 2022. Tentokrát hlavním tématem večera byl Vesmír a jeho tajemství. Start vesmírného putování byl v pátek 1. dubna v 17.00 hodin u Unisféry Slezské univerzity Opava. Tady se malých kosmonautů, kosmonautek a jejich doprovodu ujala paní Bc. Lucie Dospivová, která představila tyto prostory a jejich účel. Poté jim byly puštěny dvě úchvatné projekce s názvem: „Jarní obloha nad Opavou“ a „Sen o létání“.

Procházkou spojenou s prohlídkou maket některých planet sluneční soustavy postupně všichni došli do domovské vesmírné stanice knihovny, aby zde mohli pokračovat v dalším připraveném programu. Lehce promrzlí usedli k večeři a teplému čaji. Po občerstvení a rozehřátí si každý vyrobil papírovou raketu, která byla potřeba k soutěžním úkolům. Po rozdělení do družstev se na jednotlivých stanovištích střídali po 20 minutách.

Létali po Galaxii. Na velký papírový kartón vytvořili barevnou sluneční soustavu. Luštili vesmírné šifry a každý si vytvořil pomocí hvězd, papíru a tužek svoje souhvězdí, které si mohli odnést domů.

Večer byl ukončen čtením vesmírných pohádek a pomocí aplikace v tabletu se mohli podívat na večerní oblohu i z knihovny.

Naše mise skončila po desáté hodině, kdy si pro malé astronauty přišli rodiče a spolu s dárky se vydali na cestu noční Opavou domů. I když jsme letos v knihovně nespali, akce se vydařila.

Těšíme se na příští rok, kdy si  už s sebou vezmeme zase i spacáky.

 

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook