Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Knihovna v červnu

V červnu se v sále knihovny odehrávají především akce, které rekapitulují končící školní rok. Kromě slavnostního předávání maturitních vysvědčení probíhají absolventské koncerty a předehrávky uměleckých oborů církevní konzervatoře a Základní umělecké školy V. Kálika. Půjčovny jsou zavaleny vděčnými studenty, kteří vracejí maturitní četbu i čtenáři, kteří se předzásobují knihami na prázdniny. Ano, červenec a srpen je už za dveřmi a s ním i upravená  prázdninová půjčovní doba.

I v červnu máme pro maminky a děti připraveno soutěžní dopoledne v parku, opět se těšíme na společné setkání a věříme, že nám počasí bude příznivě nakloněno. Budeme se na Vás těšit 8. června v Sadech Svobody od 10:00 do 11:30 hodin na akci Za sluníčkem do parku. Naše pracovnice také připravují program na Opavský Den dětí do městských sadů na sobotu 4. června.

Výtvarné umění bude v červnu představovat  společná výstava 3x jinak Aleny Zupkové a Ivety Kovalíkové a Jiřího Bosáka. Pro milovníky regionální historie pokračuje výstava LOUTKY PANA PETŘÍKA, která potrvá až do konce srpna. V Kateřinkách pokračuje výstava Ivy Puchké Život je hra.

Inspiraci pro prázdninové toulání přinese výstava fotografií Památky Moravy a Slezska fotografa  Radima Masiarika na pobočce v Opavě Kylešovicích.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook