Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Knihovna o prázdninách

V červenci a srpnu se věnujeme zejména práci s knihovními fondy, úklidu regálů v půjčovnách, skladech a nezbytným revizím. Přesto, že jsou půjčovny otevřeny v prázdninovém režimu, připravili jsme zejména pro děti, které zůstávají v Opavě, několik akcí. Opět  využíváme blízkost městských sadů, kam směřujeme všechny akce Klubu maminek a setkání s ilustrátorem Ádou Dudkem.

V případě nepříznivého počasí se akce  v parku nebudou konat, výjimka platí pouze u Pohádkového malování s Ádou Dudkem, kde počítáme s náhradním řešením v sále Knihovny Petra Bezruče. Věříme, že nám počasí bude příznivě nakloněno a radost z návštěvy knihovny zpestří i čas prázdnin. S našimi knihami se setkáte i na městském koupališti, kam již řadu let zásobujeme provizorní letní knihovničku.

Přejeme Vám krásné letní počasí a hodně zážitků z cest a dovolených a věříme, že si zasloužené dny volna zpříjemníte i knihou z naší knihovny.

V červenci a srpnu můžete také navštívit nové výstavy. Dáša Nevřelová představí svou fotografickou tvorbu nazvanou NĚKDE – NĚKDY. Výstava pojmenovaná dvěma  příslovci evokuje nespecifikované místo a čas. Zavede do světa  náhle vynořujících se detailů a vzpomínek a dává prostor pro divákovu fantazii nebo evokaci vlastních prožitků. Fotografie pořízené z cest i z blízkého okolí přinášejí tolik potřebné zklidnění, zamyšlení nebo i niterný neklid, který vyvolávají dávno zapomenuté vzpomínky na to, co jsme někde či někdy sami viděli a prožili. Výstava zahájí prázdninový provoz knihovny 11. července a potrvá do 12. září.

Od 3. srpna do 31. srpna 2022 bude v Knihovně Petra Bezruče probíhat výstava s názvem: „Nečtu! Poslouchám“ Kláry Smolíkové a Kačky Illnerové. Na závěsných panelech si můžete prohlédnout vtipné scénky ze života milovníků audioknih, audioknižních režisérů, herců, redaktorů či recenzentů. Najdete tady i audioknihovníka! Jedná se o doprovodnou výstavu k první knize o fenoménu audioknih a poslechu hlasité četby stejného názvu.

Přímo v dospělém oddělení můžete vidět výstavu Loutek pana Petříka, která vás provede historií domácího loutkového divadla.
Písmohru nabídne pobočka Kateřinky, jedná se o výstavu klauzurních prací studentů 2. a 3. ročníku oboru Grafický design SŠPU Opava.

V Kylešovicích se můžete inspirovat na své prázdninové cesty s fotografem Radimem Masiarikem na výstavě Památky Moravy a Slezska.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook