Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Křest knihy Petra Zahnaše „Slezský pitaval“

15. 11. 2022 v 17:00 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, sál knihovny, VSTUP VOLNÝ.

Dějiny jsou také přehlídkou osudů lidí, kteří se nevyznamenali hrdinskými činy, nevynikali ani v odkrývání významných vědeckých objevů nebo v prezentaci či vytváření uměleckých děl a už vůbec ne v konání dobra. Právě naopak. Součástí lidské společnosti, vedle naprosté většiny slušných a poctivých lidí jsou, a ve všech minulých obdobích byli i takoví, kteří žili na opačném konci spektra lidské společnosti. A nebylo jich málo.

O mnohých, z nich, těch nejznámějších jako například o Johannu Graselovi, Václavu Babinském nebo oderském vrahovi Šimákovi byly napsány celé pamětní spisy. Ale vedle nich, těch všeobecně známých „velkých“ zločinců byly v naší minulosti také řady dalších, drobných nebo větších podvodníků, zlodějů, rváčů, lupičů, šejdířů, cizoložníků, násilníků, ale i vrahů, pocházejících ze všech společenských vrstev. O nich toho však není mnoho známo. A právě jim a těm, kdo se jejich neblahou činností zabývali, jsou věnovány stránky této knihy. Zejména těm, kteří pocházeli, nebo své nekalé aktivity provozovali na Opavsku, ve Slezsku a v blízkých regionech. Ale nejen tam, jejich akční rádius byl totiž často velmi široký.

 

Sdílejte s námi ...
Share on Facebook
Facebook

1 comment

  1. Tonda Bouda

    Už se těšíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>