Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Duben v knihovně

V měsíci dubnu proběhne poslední kolo soutěže s názvem: “Helena Zmatlíková Dětem“. Otázky si můžete vyzvednout na Oddělení pro děti a mládež, dětském oddělení pobočky Kylešovice a Kateřinky, nebo také stáhnout na webových stránkách knihovny. Na úspěšné řešitele čeká v květnu dárek a odměna v podobě setkání s paní spisovatelkou.

4. dubna zahájíme jednu z výstav festivalu Další břehy na hlavní budově. Optické iluze je název fascinující výstavy společnosti National Geographic o šalbách a klamech našeho mozku. Poté bude následovat projekce filmu Mozek v akci.


Na dospělém oddělení pokračuje i v dubnu výstava Skleněná krása.

Po delší odmlce v pátek 21. dubna 2023 proběhne druhá Noc s Andersenem. Tentokrát se v podvečerních hodinách dveře knihovny otevřou dětem ze ZV a PŠ Slezského odboje Opava. Spolu s 15 dětmi si uděláme výlet do Raduně, kde po procházce nás čeká překvapení v podobě komentované prohlídky s pohádkovou bytostí.

Knihovna Petra Bezruče v Opavě, dětské oddělení už dlouhou dobu spolupracuje s Magistrátem města Opavy, odborem životního prostředí. Pro žáky základních škol připravujeme akce na různá témata. Jinak tomu nebude ani tento rok. Pozvání tentokrát přijal pan Jan Kašinský, který pracuje v Záchranné stanici v Bartošovicích. Tam se zaměřuje na pomoc zvířatům v nouzi. Pro žáky nižšího stupně si připravil interaktivní besedu na téma: Šelmy malé i velké, která proběhne ve středu 5. dubna v 10:00 hodin v sále Knihovny Petra Bezruče v Opavě.

Pro nejmenší čtenáře je připraven Klub maminek na pobočce v Kateřinkách. V Kylešovicích pokračuje výstava Kateřiny Skalíkové a Renáty Veselské Poslední host, v Kateřinkách je k vidění výstava klauzurních prací studentů oboru grafický design SŠPU Opava Oknem nebo dveřmi?

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook