Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Optické iluze – vernisáž fascinující výstavy National Geographic

Úterý 4. 4. 2023 v 17:00 hodin, vestibul a sál Knihovny Petra Bezruče, VSTUP VOLNÝ.

Fascinující výstava National Geographic o šalbách a klamech našeho mozku, projekce dokumentu Mozek v akci (exkluzivní projekce jen na vernisáži).

Výstava „Optické klamy“ od National Geographic přináší návštěvníkům neuvěřitelný zážitek plný iluzí a klamů, které dokážou zpochybnit vlastní smysly. V expozici se návštěvníci setkají s desítkami interaktivních exponátů, které ukazují, jak mozek vnímá a interpretuje informace z okolí. Výstava umožňuje nejen zažít a porozumět optickým klamům, ale také se zamyslet nad tím, jak moc mohou naše smysly být ovlivňovány a jak snadno můžeme být klamáni. Výstava je vhodná pro návštěvníky všech věkových kategorií a je skvělou příležitostí pro rodinnou zábavu a edukaci. Výstava „Optické klamy“ od National Geographic je nezapomenutelným zážitkem plným zábavy, dobrodružství a neuvěřitelných iluzí, které Vás provedou zázraky našeho vnímání světa.

Mozek v akci
Jak se dá bystřit myšlení? A jak se dá poplést?

Mozek v akci je fascinující dokumentární série od National Geographic, která se zabývá fungováním mozku a jeho úlohou při výkonu neuvěřitelných úkolů. Série ukazuje moderní technologie a vědecké poznatky, které nám pomáhají lépe porozumět naší mysli. Od sportovních výkonů až po uměleckou kreativitu, tato série nás zavede do hlubin mozku a prozkoumává jeho schopnosti a potenciál.

 

Sdílejte s námi ...
Share on Facebook
Facebook

2 comments

 1. Eva Klementová

  Dobrý podvečer, nemohu nikde najít informaci o tom do kdy bude výstava “ Optické iluze “ veřejnosti přístupná. Děkuji za info Klementová

  1. knihovna

   Dobrý den,
   výstava potrvá minimálně po celý měsíc duben dle informací pořadatele. Konkrétní termín ukončení výstavy ještě není stanoven.

   Pěkný den
   Marek Ulička
   Knihovna Petra Bezruče v Opavě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>