Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Optické iluze – vernisáž fascinující výstavy National Geographic

Úterý 4. 4. 2023 v 17:00 hodin, vestibul a sál Knihovny Petra Bezruče, VSTUP VOLNÝ.

Fascinující výstava National Geographic o šalbách a klamech našeho mozku, projekce dokumentu Mozek v akci (exkluzivní projekce jen na vernisáži).

Výstava „Optické klamy“ od National Geographic přináší návštěvníkům neuvěřitelný zážitek plný iluzí a klamů, které dokážou zpochybnit vlastní smysly. V expozici se návštěvníci setkají s desítkami interaktivních exponátů, které ukazují, jak mozek vnímá a interpretuje informace z okolí. Výstava umožňuje nejen zažít a porozumět optickým klamům, ale také se zamyslet nad tím, jak moc mohou naše smysly být ovlivňovány a jak snadno můžeme být klamáni. Výstava je vhodná pro návštěvníky všech věkových kategorií a je skvělou příležitostí pro rodinnou zábavu a edukaci. Výstava „Optické klamy“ od National Geographic je nezapomenutelným zážitkem plným zábavy, dobrodružství a neuvěřitelných iluzí, které Vás provedou zázraky našeho vnímání světa.

Mozek v akci
Jak se dá bystřit myšlení? A jak se dá poplést?

Mozek v akci je fascinující dokumentární série od National Geographic, která se zabývá fungováním mozku a jeho úlohou při výkonu neuvěřitelných úkolů. Série ukazuje moderní technologie a vědecké poznatky, které nám pomáhají lépe porozumět naší mysli. Od sportovních výkonů až po uměleckou kreativitu, tato série nás zavede do hlubin mozku a prozkoumává jeho schopnosti a potenciál.

 

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook