Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Knihovna v červnu

V červnu se v sále knihovny každoročně odehrávají akce, které převážně rekapitulují končící školní rok: maturitní zkoušky Církevní konzervatoře, absolventské koncerty a předehrávky uměleckých oborů Církevní konzervatoře nebo Základní umělecké školy V. Kálika, slavnostně se předávají maturitní vysvědčení aj. Půjčovny plní studenti, kteří vracejí maturitní četbu, ale také čtenáři, kteří se zásobují knihami na prázdniny.

V červnu máme pro rodiče, prarodiče a děti připraveno soutěžní dopoledne v parku. Budeme se na Vás těšit 21. června v Křižíkových sadech, kde společně přivítáme léto. Najdete nás rovněž na Opavském dnu dětí 2023 v městských sadech, v sobotu 3. června, na který naši zaměstnanci připravují program. Celý červen si můžete na oddělení pro děti a mládež přijít vyrobit letního motýlka.

Pro milovníky fotografií pokračují výstavy Krajiny Dalibora Bednáře na hlavní budově a Opavská nebe, příroda, lidé Karla Jáchima na pobočce Kateřinky. Na dospělém oddělení vás potěší výstava šitých hraček, oblečení a doplňků pro děti s názvem Stylově a hravě pro nejmenší od Karolíny Trlicové, která potrvá do konce srpna.V červenci se pak na několik měsíců uzavře z důvodu rekonstrukce pobočka v Kylešovicích.
 

Akce pro veřejnost v červnu

Dne 3. června proběhne v městských sadech Opavský den dětí 2023. Knihovna Petra Bezruče je opět z jedním z mnoha spoluorganizátorů. Budeme se na vás těšit od 12:00 do 18:00 hodin s výtvarnými dílničkami.

21. června se v Křížkovského sadech bude od 10.00 do 11.30 hodin konat další setkání Klubu maminek s názvem „Přivítejte léto s knihovnou“.

UPOZORNĚNÍ:

V měsících květen – srpen budou všechna setkání Klubu maminek probíhat v Křížkovského sadech (pod Ptačím vrchem).

Během měsíce června probíhají na Oddělení pro děti a mládež výtvarné dílničky. Tentokrát si děti vyrobí letního motýlka.

 

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook