Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Krajiny Dalibora Bednáře

16. 5. –  31. 8. 2023, Knihovny Petra Bezruče, vestibul knihovny, v provozní době knihovny, VSTUP VOLNÝ.

Vernisáž výstavy se koná 16. května 2023 v 17:00 hodin ve vestibulu knihovny.

Výstava Krajiny Dalibora Bednáře renomovaného ostravského fotografa Dalibora Bednáře nás vtáhne do horské přírody. Snímky této výstavy vznikaly postupně v delším časovém rozpětí převážně v Jeseníkách, Beskydech, na moravsko-slovenském pomezí i na Slovensku.

Svou tvorbou navazuje na tradici českých fotografů, kteří se alespoň  z části své tvorby věnovali krajině – např. Karel Plicka, K. O. Hrubý, nebo Zdenko Feyfar. Hlavní zdroj jeho inspirace jsou práce především Josefa Sudka a fotografa pralesů Rudolfa Jandy, neboť i téma  pralesa Mionší zpracoval Dalibor Bednář s přibližně padesátiletým odstupem. Výstavu  fotografií z pralesa Mionší  nazvanou Se Sudkem za zády představil Dalibor Bednář v Opavě v roce 2020. Každý jednotlivý snímek Dalibora Bednáře představuje osobní prožitek z cesty, z okouzlení přírodou a objevování kouzla detailu.

Dalibor Bednář (nar. 1960 v Opavě) své dosavadní fotografické dílo soustředil jednak do autorských výstav, tak do obrazových publikací a kalendářů. Úplný přehled výstav a publikační činnosti lze najít na webových stránkách autora www.fotobednar.cz. Publikace dokumentující jeho tvorbu najdete i ve fondu naší knihovny.

 

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook