Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Brain & Breakfast: Homo digitus – Karolína Presová

21. 9. 2023 v 8:30 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, Multimediální učebna – 3. nadzemní patro, VSTUP VOLNÝ.

Knihovna Petra Bezruče v Opavě se zapojila do cyklu živých vysílání projektu Brain&Breakfast, který si klade za cíl zastávat protiváhu zkratkovitosti zpráv, které se k nám dostávají přes sociální sítě, nebo televizi. Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější, zajímavější a optimističtější, než by se mohlo zdát. Inspirují k tomu, že každý z nás muže něco významného dokázat.

Snídaně vznikly, aby inspirovaly. Jejich cílem je ukazovat zajímavost lidí i světa kolem nás a propichovat bubliny, ve kterých každý z nás žije. Chceme, aby snídaně představovaly inspirativní osobnosti se silnými hodnotami i příběhem a umožnily nahlédnout do oborů, se kterými se často nesetkáme.

Snídaně mají také propojovat lidi, z nichž každý přichází odjinud, ale nad zajímavým tématem najdou společnou řeč.

Téma nacházejícího vysílání bude HOMO DIGITUS – ČLOVĚČENSTVÍ V DALŠÍ DEKÁDĚ.

Snažíme se držet krok s AI a připravujeme se na budoucnost jedniček a nul. Do rozvoje AI a svých nových digi skillů investujeme tolik energie, že občas zapomínáme updatovat a připravovat náš duševní prostor a mentální zdraví. Společně se zastavíme a podíváme se na dnešní svět z jiné strany.

Nebudeme se bavit o digitálních technologiích, ale o tom jak udržet svou duši vyživenou i v digitální době a o základních kořenech „člověčenství“ v době AI.

Kdo je Karolína Presová

Karolína Presová během svých studií sociologie a médií odjela pracovně na dva roky do Asie, kde začala pozorovat negativní vlivy digitálních technologií na mentální zdraví dětí a dospívajících. I proto v Česku hned po návratu založila a budovala úspěšnou neziskovku Replug me, která se negativním vlivům digitálního světa na děti a dospělé věnuje již několik let, včetně výzkumu. Jako jedna z prvních se u nás začala problematikou digitálního wellbeingu zabývat v praxi jak ve školách, tak ve firmách.

I díky tomu získala řadu ocenění za sociální inovace a společenskou odpovědnost a Forbes ji zařadil do svého žebříčku 30 pod 30. Aktuálně si užívá pomalejší životní tempo v přírodě a mateřskou roli. Profesně se zaměřuje na rozvoj AI a jejího dopadu na duši a vývoj člověka. Individuálně se jako konzultantka věnuje klientům, kterým uspěchaná digitální doba už přerostla přes hlavu a chtějí se ponořit více do sebe.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook