Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

DEN ARCHITEKTURY: komentovaná prohlídka Městského domu kultury Petra Bezruče

Neděle 1. 10. 2023 v 11:00 hodin, Nádražní okruh 695/27, omezená kapacita na 25 osob, rezervace přes portál GoOut (od 18. 9. 2023).

S radostí si Vás dovolujeme pozvat na komentovanou prohlídku budovy Městského domu kultury/Obchodní a živnostenské komory/Knihovny Petra Bezruče v Opavě, která proběhne v rámci festivalu Den Architektury.

Den Architektury je nejen svátkem architektury a urbanismu, ale také možností se blíže seznámit se svým bydlištěm, čtvrtí, městem i jeho širším okolím.

„Hrdý pomník tvořivého a vzmáhajícího se měšťanstva.“

Tak označil ministr obchodu novou budovu Obchodní a živnostenské komory při jejím otevření. Jedním z místních děl architekta Leopolda Bauera a sochaře Josefa Obetha provází historik Dalibor Halátek. Dva roky po vypsání architektonické soutěže byla realizována stavba nové úřední budovy s bohatou plastickou výzdobou. Ze 45 předložených návrhů byl vybrán právě Bauerův návrh.

Na sochařské výzdobě a interiéru spolupracoval sochař Josef Obeth a malíř Adolf Zdrazila. Jedná se o jednu ze tří národních kulturních památek Opavy.

Organizátorem této akce je Spolek architektury města (SAM).

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook