Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Brain & Breakfast: Co vše (z)mění elektromobilita

19. 10. 2023 v 8:30 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, Multimediální učebna – 3. nadzemní patro, VSTUP VOLNÝ.

Knihovna Petra Bezruče v Opavě se zapojila do cyklu živých vysílání projektu Brain&Breakfast, který si klade za cíl zastávat protiváhu zkratkovitosti zpráv, které se k nám dostávají přes sociální sítě, nebo televizi. Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější, zajímavější a optimističtější, než by se mohlo zdát. Inspirují k tomu, že každý z nás muže něco významného dokázat.

Snídaně vznikly, aby inspirovaly. Jejich cílem je ukazovat zajímavost lidí i světa kolem nás a propichovat bubliny, ve kterých každý z nás žije. Chceme, aby snídaně představovaly inspirativní osobnosti se silnými hodnotami i příběhem a umožnily nahlédnout do oborů, se kterými se často nesetkáme.

Snídaně mají také propojovat lidi, z nichž každý přichází odjinud, ale nad zajímavým tématem najdou společnou řeč.

Téma nacházejícího vysílání bude CO VŠE (Z)MĚNÍ ELEKTROMOBILITA.

Tato snídaně přináší zamyšlení nad dopady globálních megatrendů elektromobility a dekarbonizace energetiky na konkurenceschopnost a prosperitu Česka. Hrozí nám past středně příjmové země. Jak z této pasti ven?

Kdo je Jan Staněk

Jan Staněk je ekonom, milující táta třech dětí, který se od roku 2019 jako ElectroDad snaží skrze YouTube a Stream videa inspirovat milion lidí k přechodu na elektromobil a čistou energii. Ve svém profesním životě se věnuje investicím do inovačních technologických startupů jako zakládající partner brněnských Purple Ventures.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook