Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Brain & Breakfast: Hranice, komunikace a vztahy v kontextu hrubnoucí společnosti

23. 11. 2023 v 8:30 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, Multimediální učebna – 3. nadzemní patro, VSTUP VOLNÝ.

Knihovna Petra Bezruče v Opavě se zapojila do cyklu živých vysílání projektu Brain&Breakfast, který si klade za cíl zastávat protiváhu zkratkovitosti zpráv, které se k nám dostávají přes sociální sítě, nebo televizi.

Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější, zajímavější a optimističtější, než by se mohlo zdát. Inspirují k tomu, že každý z nás muže něco významného dokázat.

Snídaně vznikly, aby inspirovaly. Jejich cílem je ukazovat zajímavost lidí i světa kolem nás a propichovat bubliny, ve kterých každý z nás žije. Chceme, aby snídaně představovaly inspirativní osobnosti se silnými hodnotami i příběhem a umožnily nahlédnout do oborů, se kterými se často nesetkáme.

Snídaně mají také propojovat lidi, z nichž každý přichází odjinud, ale nad zajímavým tématem najdou společnou řeč.

Téma nacházejícího vysílání bude HRANICE, KOMUNIKACE A VZTAHY V KONTEXTU HRUBNOUCÍ SPOLEČNOSTI.

Narůstající agresivitu ve společnosti v souvislosti s pandemií, válkou na Ukrajině a energetickou krizí už nelze dále ignorovat. I zde ale existuje prevence v podobě vzdělávání. Koncept tzv. Empowerment Self Defense je již rozšířený v 80 zemích světa. Co nového může přinést jednotlivcům, firmám a společnosti v ČR? Jak hranice, komunikace a vztahy pomohou zvýšit osobní bezpečnost? AI se umí vůči agresivitě velmi dobře vymezit. A co my jako jednotlivci, firmy a společnost?

Kdo je Linda Štucbartová

Linda Štucbartová je členkou Výkonné rady Česko-izraelské smíšené komory, kde vede sekci Věda, výzkum a inovace. Jejím nejnovějším projektem je šíření unikátního konceptu Sebeobrana pro všechny, za který získala ocenění Srdcař roku hl. Města Prahy 2022, nominaci na Ženu roku 2022 a skončila v semifinále cen SDGs Asociace společenské odpovědnosti. Letos je nominována na cenu Diversity Role model regionu CEE.

Současně se věnuje aktivitám ve firmě Diversio, která propojuje komerční a akademickou sféru. Realizovala projekty např. Women in Tech nebo společně s NF Neuron programy pro mladé vědce v Izraeli. Ve své praxi doposud pracovala více než tisícovkou leaderů z regionu CEE v rámci dlouhodobých transformačních programů. Působí v Radě pro komercionalizaci Univerzity Karlovy a je hodnotitelkou Technologické agentury. Její vášní je psaní, napsala knihu Velvyslanci i bez diplomatického pasu a více než 300 rozhovorů s předními osobnostmi pro časopis Czech and Slovak Leaders Magazine.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook