Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Prosinec v knihovně

Milí čtenáři, uživatelé, návštěvníci knihovny, děkujeme vám za neutuchající přízeň a těší nás, že jsme pro mnohé samozřejmou součástí života. Dobří přátelé jsou jako hvězdy, nemusíš je pokaždé vidět, neboť víš, že tu stále jsou!

Adventní čas zpříjemníme dětem druhých a třetích tříd vybraných opavských škol v pondělí 4. prosince besedou o vánočních zvycích a tradicích s Petrou Martiškovou a její čerticí Lily.

Na pobočce v Kateřinkách si v úterý 5. prosince můžete s Hankou Režnarovou vyrobit vánoční květinou dekoraci, vstupné je 50,- Kč.

Širokou veřejnost zveme v neděli 10. prosince od 18 hodin na Vánoční koncert klavíristy Miroslava Beinhauera a zpěvačky Pavly Radostové. Vstupenky jsou k zakoupení ve Sluně nebo online přes portál Colosseum ticket. Přijďte k nám strávit adventní čas a příjemně se naladit na vánoční atmosféru.

Ve čtvrtek 14. prosince se na vás budeme těšit na dalším vysílání Brain&Breakfast. Téma poslední letošní snídaně bude „JAK V POSTFAKTICKÉ DOBĚ HLEDAT CESTY K NAŠIM BLÍZKÝM?“

Až do 22. 12. si můžete přijít na dětské oddělení vyrobit vánoční stromeček v rámci tradiční výtvarné dílničky.

Vánočně se naladit můžete také pěknou knihou. K úklidu nebo pečení cukroví doporučujeme pustit audioknihu, uvidíte, že práce bude odsýpat jedna radost! Široký výběr knih i audioknih najdete ve všech našich provozech, kde zároveň můžete zhlédnout připravené výstavy.

Všem příznivcům knihovny, knih a čtení nabízíme také letos možnost zakoupit pro své blízké dárkový poukaz na roční registraci v knihovně. Cena poukazu odpovídá výši registračního poplatku daného oddělení.

Jistě vás zajímá prosincová otevírací doba. Naposledy máme otevřeno v pátek 22. 12. 2023. V novém roce otevíráme pro veřejnost v úterý 2. 1. 2024.

Někdy stačí jediný paprsek slunce, aby zazářila duha, někdy stačí málo, abychom potěšili lidi okolo nás. Přejeme všem v novém roce štěstí, zdraví, pohodu a spoustu krásných chvil.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook