Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Program na leden, rozšířená otevírací doba knihovny a další novinky

🕰️ Rozšířená otevírací doba

Vyslyšeli jsme vaše četná přání na rozšíření otevírací doby, věříme tedy, že vás potěšíme tím, že od ledna bude oddělení pro dospělé otevřeno i ve středu, a to od 8:00 do 15:00 hodin.
Dětské oddělení, studovna a pobočky budou fungovat dle stávající otevírací doby.

👨‍🏫 Na přednášky, workshopy, za vzděláním do knihovny

Vzdělávací program je nedílnou součástí nabídky Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Pokračují kurzy Trénování paměti na pobočce v Kateřinkách a proběhne další inspirativní snídaně Brain&Breakfast.

S Honzou Hanzlíkem se podíváme na zatím nejdelší a nejnáročnější trail, na který se můžete vydat – Continental Divide Trail. Procházíte pouště, vysoké hory, sníh, termální oblasti a nekonečnou severskou divočinu, společnost vám dělají chřestýši, dikobrazi, kojoti, obří losi a samozřejmě medvědi grizzly. A značení není kdovíjaké.

Nenechte si ujít přednášku o přáslavickém bunkru. Obrazem i slovem se představí bývalý vojenský objekt, který byl plně odtajněn teprve v r. 2016 a pro veřejnost zpřístupněn v r.2022.

Leden zakončíme na pobočce v Kylešovicích workshopem s Blankou Klouzalovou a její Drátkování v zahradě. Vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme rezervaci.

📖 Za literaturou

se podíváme s Romanou Vaverovou, která nám přijde představit svou knihu Železné katedrály. Tematická linka knihy je v duchu Karin Lednické a jejího Šikmého kostela, ale svébytná, ukotvená v Ostravě. Přijďte se přesvědčit, že se jedná o čtenářsky atraktivní titul, jehož děj se odehrává na konci 19. století v Nových Vítkovicích, v období průmyslového vzestupu. Železné katedrály jsou románem o naději a odvaze překročit svůj stín. Příběh dokreslují dobové fotografie spolu s doplňujícími poznámkami a historickými informacemi.

👦 S dětmi do knihovny 👧

Pravidelné setkání Klubu maminek na téma ZIMA proběhne na pobočce v Kateřinkách. Novou čtenářskou dílnu Čtení hravě pro předčtenáře, nečtenáře, začínající čtenáře a jejich doprovod jsme pro vás ve spolupráci s kantory, kteří se dlouhodobě věnují čtenářské gramotnosti připravili na dětském oddělení. Našim cílem je naučit děti a nejen je, že čtení není povinnost, ale zábavné trávení volného času, radost a potěšení. Celý měsíc pro vás budou na dětském oddělení rovněž  připraveny oblíbené dílničky, tentokrát na téma sněhulák.

🖼️ Výstavy

Pokud máte rádi umění, nenechte si ujít nové výstavy. Na hlavní budově jsme pro vás připravili výstavu ilustrací k dětským knihám a loutky Saši Švolíkové Cesta z cesta. Pokud vše dobře dopadne, připraví pro vás autorka také komentovanou prohlídku výstavy.

Na dospělém oddělení můžete obdivovat Háčkované miniatury Pavlíny Hejzlarové. Na pobočce v Kateřinkách najdete fotografie Hany Černíkové, které jsou doprovozeny verši pana Bohuslava Hůlky s názvem Rezonance. V Kylešovicích pokračuje výstava fotografií dětí z fotografického příměstského tábora s názvem Fotodílna.

V novém roce 2024 jsme udělali všechno pro to, abyste měli z čeho vybírat. Jaký bude váš důvod lednové návštěvy knihovny?

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook