Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Brain & Breakfast: Každý problém má řešení

21. 3. 2024 v 8:30 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, Hlavní budova – Multimediální učebna (3. nadzemní patro), pobočky Kateřinky a Kylešovice, VSTUP VOLNÝ.

Knihovna Petra Bezruče v Opavě bude opět promítat další inspirativní snídani v knihovně z cyklu živých vysílání projektu Brain & Breakfast, který si klade za cíl zastávat protiváhu zkratkovitosti zpráv, které se k nám dostávají přes sociální sítě, nebo televizi.

Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější, zajímavější a optimističtější, než by se mohlo zdát. Inspirují k tomu, že každý z nás muže něco významného dokázat.

Téma nacházejícího vysílání Brain & Breakfast bude KAŽDÝ PROBLÉM MÁ ŘEŠENÍ.

Navazujeme na snídani Slepé skvrny s Danem Prokopem. V minulé snídani Dan popisoval problémy, kterým naše společnost čelí. Tentokrát se koukneme na jejich možná řešení a nebudeme se bavit o menších věcech než je vzdělávání, chudoba, exekuce a mnoho dalších celospolečenských výzev, kterým v současnosti čelíme. Dan nám ale nenabídneme rychlá a populistická řešení, ale ta, která jsou ověřena dobrou praxí a hlavně daty.

Živě vysílaná přednáška z cyklu Brain & Breakfast.

Kdo je Daniel Prokop

Daniel Prokop je sociolog a zakladatel výzkumné organizace PAQ Research. Je členem NERV a také členem expertní skupiny pro tvorbu Strategie vzdělávání 2030. Působí na Fakultě sociálních věd UK, zaměřuje se na kvantitativní výzkum v oblastech vzdělávání, sociálních nerovností a chudoby, sociální politiky a sociální stratifikace.

V roce 2020 vydal knihu Slepé skvrny: o chudobě, vzdělávání, populismu a dalších výzvách české společnosti.

Za seriál analytických článků o české společnosti „Úvod do praktické sociologie“ získal v roce 2016 Novinářskou cenu. Deset let působil ve výzkumné agentuře Median, z toho tři roky v jejím vedení.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook