Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Brain & Breakfast: Vesmír pod našima nohama

18. 4. 2024 v 8:30 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, Hlavní budova – Multimediální učebna (3. nadzemní patro), pobočky Kateřinky a Kylešovice, VSTUP VOLNÝ.

Knihovna Petra Bezruče v Opavě bude opět promítat další inspirativní snídani v knihovně z cyklu živých vysílání projektu Brain & Breakfast, který si klade za cíl zastávat protiváhu zkratkovitosti zpráv, které se k nám dostávají přes sociální sítě, nebo televizi.

Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější, zajímavější a optimističtější, než by se mohlo zdát. Inspirují k tomu, že každý z nás muže něco významného dokázat.

Téma nacházejícího vysílání Brain & Breakfast bude VESMÍR POD NAŠIMA NOHAMA.

Půda je naprosto zásadní „orgán“ planety jak pro fungování života, tak pro zachytávání a ukládání uhlíku. Když se řekne „půda“, mnozí si možná představí neživou hmotu, ale půda je ve skutečnosti bohatý ekosystém a sama o sobě živý organismus, díky kterému může existovat vše, co v ní žije a roste.

Můžeme na ni nahlížet také jako na důležitý přírodní cyklus, který propojuje organismy s živinami a energií.

Živě vysílaná přednáška z cyklu Brain & Breakfast.

Kdo je Ladislav Miko

Ladislav Miko je přírodovědec a odborník v oblasti ochrany životního prostředí. Zařadil se mezi nejvýše postavené Čechy v administrativě Evropské unie. V letech 2011 až 2017 působil jako zástupce ředitele Generálního ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele. V roce 2018 byl jmenován vedoucím Zastoupení Evropské komise na Slovensku.

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook