Knihovna Petra Bezruče
v Opavě, p.o.

Bianca Bellová – Tyhle fragmenty

23. 4. 2024, 18:00 hodin, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, sál knihovny, VSTUP VOLNÝ.

V úterý 23. 4. 2024 nás navštíví spisovatelka a držitelka ceny Magnesia Litera Bianca BellováPovídat si bude s Danem Jedličkou nejen o povídkové knize Tyhle fragmenty.

Tuto a další její knihy najdete v našem fondu.

Spisovatelka a držitelka ceny Magnesia litera Bianca Bellová. Povídat si bude s Danem Jedličkou nejen o povídkové knize Tyhle fragmenty.

Povídky české nositelky domácích i zahraničních literárních ocenění vyprávějí o tom, jak i běžné události mohou fatálně ovlivnit naše životy. Jsou to výseky jednotlivých životních příběhů, v nichž jsou často ony osudy obsaženy vlastně kompletně – dívka na koupališti zažije přelomovou situaci, podobně zásadní je pro jinou ženu setkání dohodnuté přes Tinder, jednomu muži zase zemře dobrý přítel, jiný se vydává číst na literární festival, stará básnířka vede v pečovatelském domě rozhovor s mladým novinářem a v nehostinných Sudetech zase jeden hrázný vzpomíná na dívku, která mu pootočila svět.

Z hromad nostalgie a melancholie však Bianca Bellová umí vyhrábnout i dávku zvláštní naděje. Naděje, že to jsou všechno vážně jen fragmenty a svět se nepřestává točit dál…

Sdílejte s námi ...
Share on facebook
Facebook